Główną letnią atrakcją okolicy jest jezioro z przystaniami żeglarskimi, statkami wycieczkowymi czy wypożyczalniami sprzętu wodnego, a okoliczne lasy zachęcają do pieszych i rowerowych wędrówek.
                                    
Na odwiedzajšcych   nas gości czekają w oddzielnych budynkach wygodne, przestronne i niekrępujące pokoiki z łazienkami i w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi. Większoœć z nich posiada balkon lub taras, z którego roztacza się widok na ogród i jezioro. Niewątpliwym atutem naszego gospodarstwa jest bezprzewodowy internet, dzięki któremu w każdej chwili mogą państwo sprawdzić pocztę lub uprzyjemnić sobie deszczowy dzień.

Dom położony jest w dogodnym do dojazdu miejscu, położenie gwarantuje dobry punkt wypadowy w najbliższa okolicę, a bliskość jeziora sprawia, że pobyt u nas cenią sobie zwłaszcza miłośnicy wody. W pobliskim parku czeka na Państwa ładna, piaszczysta plaża i duży plac zabaw dla dzieci.

Naszych gości miło przywita Saba (nowofundland) i Tosiek (dachowiec), mamy też kilka kur i kaczuszkę.
W ogrodzie znajduje się altana z grillem i miejsce na ognisko, przy którym piecząc kiełbaski można bardzo miło spędzić letnie wieczory. Na "bujających"w obłokach czeka duża huśtawka i hamak, można też poleniuchować na wygodnych leżakach.W pogodny dzień można korzystać z kąpieli wodnych, słonecznych lub siedząc na tarasie oddać się ulubionej lekturze.

Gościom ceniącym aktywny wypoczynek możemy zaproponować rowery  (mamy w posiadaniu również foteliki dla dzieci), na których wyznaczonymi trasami rowerowymi mogą zwiedzać Ślesin i okolice, a warto zobaczyć tu kilka miejsc: bramę Napoleona, sztuczny wodospad "Posa Dylka" co w tutejszej gwarze ochweśnickiej znaczy Wielka Woda, bunkry z czasów drugiej wojny światowej, śluzę na kanale Warta-Gopło, bazylikę w Licheniu, kopalnię węgla brunatnego.
Po ćwiczeniach mięśni nóg proponuję poćwiczyć ramiona wiosłowanie w łódce na pewno w tym pomoże, a zwiedzanie okolicy z wody jest również fascynującym zajęciem.

Gościom chcącym poznać trochę historii, bardzo chętnie opowiemy o zwyczajach panujących niegdyś w naszym mieście, przybliżymy też tutejszy żargon zwany kminą ochweśnicką.

W sezonie letnim w Ślesinie jest szeroki wybór atrakcji: rejsy statkami wycieczkowymi, żeglarstwo, pływanie na nartach wodnych lub skuterach, szlaki turystyki pieszej i ścieżki rowerowe, korty tenisowe, jazda konna. Największą letnią atrakcją są Dni Ślesina, które zawsze są organizowane w pierwszy weekend lipca. Impreza ta słynie ze swego rozmachu, co roku zapraszane są polskie i światowe gwiazdy muzyki, są skoki na bungee, wesołe miasteczko, konkursy, pokazy i wiele innych atrakcji.

.

 

Agroturystyka
"Nad Jeziorem"

Anna Gralak
ul. Kościelna 32
62-561 Ślesin

Tel. +48 660 873 836
e-mail: agro.slesin@op.pl
Copyright C 2009 Agroturystyka "NAD JEZIOREM". Designed by pat-komp.pl